Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Pavel Horský Gastro Že-Ho servis
Záběhlická 1230/31
106 00 Praha 10
tel: +420 777 334 890
gastrozeho(a)email.cz
HELP LINE +420 777 115 506

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

líbí moc 79% líbí málo 6% nic moc 7% Vůbec 8%

O nás
O nás


Vítejte na stránkách obchodní společnosti Pavel Horský - Gastro Že-Ho servis

 


 


Specializujeme se na prodej a servis vakuových balících strojů a obalového materiálu pro průmysl a domácnost.

 

Určujícím kritériem při výběru baličky je zejména velikost a typ balených předmětů a dále způsob nasazení.

  • Baličky s externím odsáváním jsou určeny zejména pro méně náročné provozy a z důvodu maximálního možného nepřetržitého provozu 2–3 hodinách práce, musí být na chvíli odstaveny. Vhodné zejména k balení nesypkých potravin s malým obsahem vody, výrobky s vyšším obsahem vody je třeba balit v komorových baličkách.

  • Baličky komorové, určeny pro větší zatížení, nepřetržitý provoz 7 až 8 hodin. S olejovou vakuovou pumpou.

  • Baličky zatavovací, určeny výhradně k zatavování PP misek s fólií.

Z důvodu rozdílně technologie vakuování jsou u komorových baliček používány hladké sáčky a u baliček s externím odsáváním sáčky vroubkované.

 

Dále stroje určené pro pozvolné vaukové vaření ve vodní lázni při nízkých teplotách 40 – 90 °C. Potraviny zpracované tímto způsobem neztrácejí svůj vzhled, chuť ani barvu a zachovávají si šťavnatost a důležité živiny. Ideální do restauračních provozů vyšší kategorie především k přípravě ryb, drůbeže, jatečního masa a zeleniny.

Vakuové vaření (sous-vide cooking) bylo vyvinuto před několika lety. Proces byl vyvinut v okamžiku, kdy kuchaři začali pracovat na efektivní a perfektní přípravě foie gras. Nejlepší metodou se ukázalo vaření ve vákuu při nízkých teplotách, které zajistí citlivá elektronika s možností regulace teploty s odchylkou +/- 0,03 °C. Se správným zařízením, jako je Softcooker nebo Hydro-Cooking, je zajištěno jemné a šetrné vaření, uchování důležitých živin, intenzivní chuti, šťavnatosti a aroma výsledného produktu, jež je cílem každého profesionálního kuchařského umění.

Francouzský výraz Sous-vide – vaření ve vákuu, je metoda vaření, která je určena k udržení neporušenosti vařeného produktu delší dobu při relativně nízké teplotě. Potraviny se vaří po dlouhou dobu, někdy i více než 24 hodin. Na rozdíl od běžného vaření, sous-vide cooking používá sáčky pro vaření produktu v horké vodě pod bodem varu (obvykle kolem 60 °C ).

 

Minimální váhový úbytek. Bez rizika rozvaření a nasáknutí potravin vodou. Zachování aroma. Nízké energetické náklady.